Město Ivanovice na Hané
Ivanovice
na Hané

Stavební úřad a správa majetku města

(Bc. Pavel Novotný, Petr Lejsal, Libor Kolkop)

Hlavní náplní stavebního úřadu je výkon přenesené působnosti státní správy na úseku stavebního zákona č. 183/2006 Sb., a to zejména  prováděním správních řízení, která jsou zakončována vydanými správními rozhodnutími tj.:

• územní řízení - zahájení řízení, rozhodnutí, prodloužení platnosti, změna rozhodnutí
  • stavební řád - povolování staveb, změn staveb, a udržovacích prací, stavební řízení, stavební povolení, změna stavby před dokončením, prodloužení platnosti stavebního povolení,
  • řízení o terénních úpravách, kolaudace staveb,změna v užívání staveb,
  • předčasné a prozatímní užívání staveb,údržba a nezbytné úpravy staveb,
  • odstraňování staveb, dodatečné povolení, nařízení zabezpečovacích prací, vyklizení, státní stavební dohled,
  • přijímá ohlášení na drobné stavby a udržovací práce a stavební úpravy jednoduchých staveb pro území v celé působnosti stavebního úřadu a vydává k nim sdělení,
  • sankce,
  • vyvlastnění.

Značnou část práce věnuje stavební úřad stavebnímu archivu. Doklady jsou na neomezenou dobu v archivu shromažďovány a udržovány a to nejen pro Ivanovice ,ale celé spádové území.

Stavební úřad dále zabezpečuje

• vybírání správních poplatků stavebního úřadu, které jsou příjmem do rozpočtu města,
  • vymáhání pokut, které uložil stavební úřad.

Dále p. Lejsal

• vede evidenci pozemků, zajišťuje jejich zápis na LV 10001 a vyhotovuje kupní a nájemní smlouvy na pozemky.

Silniční správní úřad zabezpečuje výkon působnosti ve věcech místních komunikací a veřejně přístupných komunikací v rozsahu, který zákon vymezuje obcím.

Samostatná působnost

• organizační vedení složky městské  technické skupiny,
  • komplexní správa bytového a nebytového fondu (rozúčtování nákladů na provoz, zajišťování oprav a údržby),
  • správa vozového parku MěÚ,
  • zpracování kupních a nájemních smluv, smluv o službách,
  • Fond obnovy nemovitostí – výběrové řízení, vypracování smluv,
  • zajišťování odhadů nemovitostí, pozemků,
  • zajišťování revizí plynu, elektřiny, komínů,
  • zpracování vyhlášek s místní působností a jejich naplňování,
  • prodej bytového fondu,
  • evidence černých skládek a jejich likvidace.
  • povolení k provedení zásahu do veřejného pozemku (překopy chodníků a místních komunikací).

Svoz odpadu

Červenec2020

Počasí dnes:

5. 7. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Územní plán města

mobilní aplikace_logo

Rozpočet

Interaktivní a velmi snadno ovladatelný informační zdroj o hospodaření pro občany a vedení obce.

Geoportál

geoportál